ČESKÉ MENU

- ÚVOD
- FACEBOOK
- GALERIE
- ROZESTAVĚNO
- RADY a TIPY
- RECENZE
- MONOGRAFIE
- TECHNIKA
- VÝSTAVY
- ODKAZY
- O MNĚ

ENGLISH MENU

- HOME
- GALLERY
- IN PROGRESS
- TIPS & TRICKS
- REVIEWS
- FULL SIZE TRUCKS
- MODEL SHOWS
- LINKS
- ABOUT

NOVINKY

1.12.2017: Aktualizace fotogalerie

-------


TOPlistO mně

Jmenuji se Jan Rosecký, narodil jsem se v roce 1985 a záhy jsem se začínal zajímat o kamiony. S modely kamionů jsem začal v roce 1998 a můj první model byla Scania 144L 530 Topline of firmy Italeri (Scania? Hanba!). Modely kamionů se mi brzo staly vášní a protože jsem neznal žádné modeláře ve svém okolí, dostal jsem se brzo do kontaktu s lidmi s ciziny. Zmínit musím především dvě jména a to Igor Hakszer (Slovensko) a Günter Bönisch (Německo). Tito dva pánové mě doslova uvedli do světa modelů kamionů. Günter pečlivě odpovídal na všechny moje zvědavé otázky a Igor udělal báječnou věc a vzal mě s sebou na naši první výstavu v Jabbeke v roce 2003. Tam jsem poznal spoustu báječných lidí a zkontaktoval se s velkou spoustou výborných modelářů - až příliš mnoho jmény, než abych je zde uváděl.

Trvalo mi roky, než jsem se naučil modelařit a získal zručnost. Samozřejmě jsem potkal i spoustu lidí tady v Čechách, kteří dělali to samé a tak jsme se začali setkávat na soutěžích a výstavách. Nakonec jsme založili klub Czech truck model team (jinak sdružený pod hlavičkou KPM Praha 10) a začali jsme spolu navštěvovat i velké mezinárodní soutěže. Nejde nezmínit Modell Truck Manii v Polsku, což byla báječná akce se spoustou velice přátelských lidí a samozřejmě výstavy v belgickém Jabbeke a anglickém Gaydonu.

Jak jsem šel v práci s modely více do detailu, postupně jsem zjišťoval, že nemohu stavět modely tak detailní jak bych si představoval, protože mi chyběla celá řada doplňkových dílů. To byl začátek CTM, když jsme se spolu s několika kolegy dali dohromady a založili firmu, která začala dodávat to co v našem hobby chybělo. Začali jsme tři, teď jsme dva a CTM funguje v rámci našeho volného času.

Mimo svět modelů kamionů pracuji jako konstruktér. Většinu času ze zabývám prací na projektech motorů a převodovek. Velké náklaďáky miluji. Ještě na vysoké škole jsem jako řidič kamionu chvílemi pracoval a mám pár vlastních historických náklaďáků, které postupně renovuji a provozuji pro radost jako veterány.

Chcete-li mne kontaktovat, pošlete mi email na adresu nedlloyd(zavináč)seznam.cz