ČESKÉ MENU

- ÚVOD
- FACEBOOK
- GALERIE
- ROZESTAVĚNO
- RADY a TIPY
- RECENZE
- MONOGRAFIE
- TECHNIKA
- VÝSTAVY
- ODKAZY
- O MNĚ

ENGLISH MENU

- HOME
- GALLERY
- IN PROGRESS
- TIPS & TRICKS
- REVIEWS
- FULL SIZE TRUCKS
- MODEL SHOWS
- LINKS
- ABOUT

NOVINKY

1.12.2017: Aktualizace fotogalerie

-------


TOPlistÚvod

2.prosince 2017: Aktualizována galerie

Ahoj všem,

Po dvou letech jsem aktualizoval něco málo na stránkách. Doplnil jsem fotogalerii mých nových modelů. Celá ta pauza spočívala především v tom, že jsem ve spolupráci s Tonim Canforou a jeho vydavatelstvím CANFORA vydal v angličtině knihu věnovanou stavbě modelů kamionů. Nějaké info o knize a pár náhledů najdete ZDE a také přesunem mojí publikační činnosti na facebookové stránky, kam dávám aktuální věci a informace o tom co stavím, o nových leptech a podobně. Tyhle stránky nicméně fungují a fungovat budou i dál.

Honza


1.února 2015: Ford F-350 (MENG, 1/24), recenze

Ahoj všem

říkal jsem si, že by bylo vhodné mezi recenze doplnit i Ford F-350 od Mengu, takže tady to je...

Honza

Fotky najdete v sekci Recenze a nebo stačí kliknout na následující banner:12.ledna 2015: Jak pracovat s leptanými díly

Ahoj lepiči!

Jako první článek v roce 2015 je výživná epopej na téma práce s leptanými díly. Je tam úplně všechno co potřebujete vědět, takže studujte...a já jdu lepit.

Článek najdete v sekci Rady a tipy a nebo stačí kliknout na následující banner:

Ať vám to lepí!

Honza


9.prosince 2014: Kamiony z Gaydonu...

Ahoj,

tak, tohle vám ještě dlužím - tedy galerii skutečných náklaďáků z Gaydonu. Je to výběr hezkých fotek, bylo toho tam zase požehnaně, až člověk ani nevěděl, jestli to všechno fotit. Tolik F12ek pohromadě jsem ještě neviděl a už asi ani neuvidím... Kochejte se, za půl roku to bude zase!!

Honza

Fotky najdete v sekci Technika a nebo stačí kliknout na následující banner:8.prosince 2014: Gaydon 2014, fotogalerie

Ahoj všem!

Galerie modelů z Gaydonu z letošního června. Konečně! Vím, trvalo to, no...

Fotky najdete v sekci Výstavy a nebo stačí kliknout na následující banner:

Mějte se a přeji všem, ať během Vánoc máte čas na trochu lepení!

Honza


23.listopadu 2014: Kabeláž na modelech kamionů, 3:díl

Zdravím vás, modeláři,

co k dnešní aktualizaci dodat. No, byla nachystaná už dlouho, ale dostal jsem se k ní až teď. Připravovali jsme teď na podzim nějaké nové lepty, nějaký čas jsem strávil tím a pak hodně doma - prací na velkých náklaďácích. Ale to už je hotové, auta zazimovaná a můžu se zase s chutí pustit do modelařiny.

Co letos chystám? K tomu vám moc neřeknu - sám totiž přesně nevím a nechci to plánovat. Především bych rád dotáhnul jeden z rozestavěných kousků do finále do Jabbeke, buď Volvo F88 nebo F12 a samozřejmě hodně pohnul s mojí F89, na to se těším moc. Doufám, že během měsíce snad už budu mít konečně k dispozici můj dávno avizovaný motor pro Volvo F12. Určitě nějakou část várky poskytnu na prodej a dobrou zprávu mám pro všechny, kterým se líbila moje motorová sada - vstřikovací čerpadlo, turbodmychadlo, alternátor a spol... Nechal jsem to celé taky odlít a počítám s tím, že na prodej dám drtivou většinu věcí, takže se dostane na všechny, tedy pokud budete mít zájem...

Tak, ke kabeláži by to už bylo konečně všechno a příště už zase o plastu... Mějte se!

Honza

Článek najdete v sekci Rady a Tipy a nebo stačí kliknout na následující banner:


9.září 2014: Ford F-350 Super duty, nový model v galerii

Zdravím přátele plastu,

Tentokrát trošku slavím, protože jsem dokončil další model. Příjemné je, že to měla být vlastně jen recenze, která se zvrhla ve stavbu. A ta stavba byla dokonce zábavná a ještě jsem se při ní zase něco naučil. Přesto trvala jen něco málo přes dva měsíce a to ještě v létě, kdy jsem obvykle modelářsky produktivní jen minimálně. Čistá radost!

Poprvé jsem fotil celou stavbu novým foťákem a doufám, že ten rozdíl ve fotkách vnímáte a budete vnímat i v článcích. Stavba bude kompletně v Modeláři 11/2014, do té doby bude k dispozici jen těch pár fotek co jsem pověsil na Facebook a sem na web. Kromě focení jsem se posunul snad i v povrchovce. Zopakoval jsem, s větší jistotou, některé věci z Ráby (třeba okna) a začal pomalu (opravdu velice pomalu) dostávat do ruky třeba chipping štětcem. Doposud u mě vedla houbička, troufám si ale říct, že to Ford zlomil. A přitom taková blbost, co...?

Tak se mějte a snad se sejdeme na E-DAYi, tento rok bych tam chtěl být a vezmu i pár svých posledních věcí, Forda nevyjímaje.

Honza


30.srpna 2014: Kabeláž na modelech kamionů, 2:díl

Ahoj všem,

Vím, vím...dost dlouhá pauza to byla a fakt, že datuju každý příspěvek mě jen usvědčuje z toho, že to byly čtyři měsíce bez jediné aktualizace. Ano, byly. Ale to neznamená moji modelářskou nečinnost. Během zimy a jara jsem dost makal na Volvu F89, bohužel motor pro F12 ještě pořád nemám k dispozici a tak se všechny moje rozestavěná Volva zpomalily. Alespoň jsem tak měl prostor pro příjemnou letní rychlovku, kterou už jen musím dopatinovat a doufám, že se během týdne nebo dvou budu moct dát pár fotek hotového modelu a těším se, že se zase pustím do něčeho dalšího.

Co se webu týče, navazujeme tam kde jsme skončilu a sice kabeláží, klasika.
Tak zatím a (snad) brzo nashle!

Honza

Článek najdete v sekci Rady a Tipy a nebo stačí kliknout na následující banner:


7.dubna 2014: Kabeláž na modelech kamionů, 1:díl

Zdravím všechny modeláře!

Měl jsem přes víkend chuť zase připravit něco na téma modelů kamionů. Tahle partie čekala v přípravně materiálu docela dlouho. Vloni jsem se jí rozhodl připravit pro časopis Modelář a teď jí máte k dispozici i vy tady na webu. Část o kabeláži je vlastně nutnou podmínkou pro pokračování seriálu Můj první truck model vzorovou stavbou. Tedy alespoň v tom ohledu, že než se člověk pustí do stavby modelu, hodilo by se vědět něco o kabeláži. Pochopitelně, nemusíte se do jejího ztvárnění pouštět hned na svém prvním modelu. Na druhou stranu, z následujícíc článků uvidíte, že nejde zase o tak složitou věc. V prvním díle malé série článků se dozvíte první obecné informace a později se podíváme jak na kabeláž na modelech tak i do světa skutečných kamionů.

Honza

Článek najdete v sekci Rady a Tipy a nebo stačí kliknout na následující banner:17.března 2014: Jabbeke 2014, fotogalerie

Ahoj všem,

nahrál jsem výběr fotek z Belgie.

Honza

Článek najdete v sekci Výstavy seriálu Můj první truckmodel a nebo stačí kliknout na následující banner:


STARŠÍ AKTUALITY z let 2011 a 2012.

Komentáře, připomínky, návrhy a vůbec jakékoli pocity ohledně webu je možné vyjádřit ZDE.