ČESKÉ MENU

- ÚVOD
- FACEBOOK
- GALERIE
- ROZESTAVĚNO
- RADY a TIPY
- RECENZE
- MONOGRAFIE
- TECHNIKA
- VÝSTAVY
- ODKAZY
- O MNĚ

ENGLISH MENU

- HOME
- GALLERY
- IN PROGRESS
- TIPS & TRICKS
- REVIEWS
- FULL SIZE TRUCKS
- MODEL SHOWS
- LINKS
- ABOUT

NOVINKY

1.12.2017: Aktualizace fotogalerie

-------


TOPlistMinitruckfest, 24.-26.2.2012, Těně

O víkendu, ve dnech 24.-26.února 2012, se uskutečnila dlouho plánovaná akce kamioňácké sekce modelfora, za kterou stál především Kryšot, který se postaral o zázemí a který (spolu s maminkou a drahou polovičkou) svojí činností umožnil tuto výjimečnou událost. Nešlo o nic jiného než o celovíkendové setkání kamionových modelářů, které je obecně známé mezi modeláři jako "patlák" či "patlací víkend". Taková setkání jsou pro jiné skupiny či modelářské kluby běžná, ale pro modeláře se zaměřením na modely kamionů jde o první akci svého druhu v rámci ČR. Smyslem tohoto setkání je strávit společně víkend, zamodelařit si, trochu si popovídat, případně ukázat jak kdo pracuje, jaké používá při práci nářadí a jaké zná triky či vychytávky.

Akce probíhala od pátečního odpoledne. Zahájena byla příjezdem účastníků, kteří dorazili dle svých časových možností v průběhu odpoledne, večera či sobotního rána. Postupně jsme se všichni usadili v připravené místnosti kolem stolu a během diskuse se začali věnovat své práci na modelech. Díky příjemnému zázemí (děkuji zejména oběma dámám, které o nás vzorně pečovaly a staraly se o pitný režim i stravu) se práce protáhly do nočních hodin a společně jsme uléhali do spacáků na karimatkách až po třetí hodině ranní ve k tomuto vyčleněné místnosti. V sobotu ráno, mezi sedmou a osmou hodinou, jsme jeden po druhém procitli a věnovali se dále odborným diskusím a modelaření a to před snídaní i po ní. Mimo účastníků, kteří byli na místě již od pátečního večera, dorazili ještě další kolegové (někteří na celý den, jiní alespoň na kus řeči a za to děkujeme - Šumák, Samin). Sobotní večer provázelo filmové představení zaměřené na filmy s tématikou kamionů a nákladní dopravy či modelářství. Únava z předchozího večera byla znát a proto jsme uléhali po půlnoci a v práci pokračovali opět až ráno, poté následoval oběd a postupný odjezd zúčastněných modelářů do svých vlastních dílen.

Celý víkend provázela dobrá nálada, více či méně organizované ukázky nejrůznějších modelářských technik a postupů, promítání filmů a fotografií a neustálá práce na modelech provázená diskusí o všem možném. Tady se ukázalo, že česká kamioňácká scéna dokáže držet pospolu, vystupovat jednotně a v přátelském duchu spolupracovat. Takové osobní kontakty jsou nesrovnatelně hodnotnější než celoroční neosobní diskuse prostřednictvím modelfóra a z pozitivních reakcí všech zúčastněných si troufám říct, že od další podobné události nás dělí jen měsíce.

Velký dík patří všem, kteří se na akci nějak podíleli, zejména pak Kryšotovi a jeho týmu, kteří výborně připravili zázemí a materiálně akci zajistili.