Liaz navždy!
Stará Liazka rezaví, stará láska nikoli...

:: Menu ::

» Home
» O Liazu
» Prospekty
» ČSAD
» Naše Liazy
» Události
» O nás


:: Novinky ::

24.září 2014 Uklizeno v sekci Naše Liazy...

Škoda Xena, valník 6X2 (přestavba z druhého prototypu)

Jsem hrdý na to, že vám vlastně jako první na světě můžeme ukázat Xenu, kterou dodnes vidělo jenom pár očí. Jde o přestavbu tahače 4x2 na valník 6x2 (stejný rozvor, prodloužený rám a přidaná zvedací náprava PANAV, nástavba bude výměnná). Vzniká už několik let a my už skoro čtvrtým rokem čekáme na to, až se vám s ní budeme moci pochlubit. Zároveň je tak objasněn konec druhého prototypu (tedy první Xeny s motorem Detroit diesel), kterého znáte tak dobře z prospektů s šedým nárazníkem a zakrytými stupačkami, které byly později za provozu u firmy Soldát odstraněny.

Za fotky patří dík Jarkovi Mynářovi, berte je jako prozatimní. Vůz je již jen pár kroků od dokončení, poté budete mít k dispozici fotky v plném rozlišení. Liazu zdar a Mynářovým čest a slávu...

Škoda Xena #0002 (ex-Jaroslav Brichta, ex-Dilmar trucking)

Tohle je moje oblíbená holka, nemůžu si pomoct. Asi se tomu nebudete tolik divit, když byla první, kterou jsem řídil a zažil jsem s ní spoustu věcí.

Je to druhá Xena ověřovací série. Z továrny byla expedována 2.dubna 1998, jako datum výroby je uváděno 23.12. 1997. Známo je však, že jde pouze o datum administrativního zrodu vozidla, nikoli fyzického. Přes plzeňského dealera, firmu Osona, si našla cestu k prvnímu majiteli - pan Jaroslav Brichta - SAD, následoval pan Hendrich z Lomu u Tachova, Milan Martínek - Dilmar Trucking z Mladé Boleslavi a prozatím poslední pan Mynář. Fotografie pocházejí z roku 2005, který prakticky celý tahač strávil právě ve službách Milana Martínka. Na podzim roku 2005 mu však byl leasingovou společností odebrán a později prodán p. Mynářovi. V originálním béžovém odstínu ji však už neuvidíte. Na přelomu roků 2005/2006 prošla celkovou udržovací opravou ve firmě Auto Commercia, během které dostala nový tmavě modrý nástřik. To však ale nic nemění na tom, že následující fotografie vám tento tahač ukazují v podobě, která patří mezi tu nejkrásnější mezi Xenami vůbec.

Dobrou chuť!Původní podoba:

Aktuální podoba:

Škoda Xena #0010 (ex-Autodoprava Rosák)