Liaz navždy!
Stará Liazka rezaví, stará láska nikoli...

:: Menu ::

» Home
» O Liazu
» Prospekty
» ČSAD
» Naše Liazy
» Události
» O nás


:: Novinky ::

24.září 2014 Uklizeno v sekci Naše Liazy...

WEB Info

Liaz navždy jsou stránky, které vznikly z nadšení vozidly Liaz někdy v roce 2005. Liaz nás bavil a užívali jsme si focení aut, psaní článků a shánění materiálu ještě v dobách, kdy jsme byli všichni školou povinní. Z původní sestavy Honza, Ondra a Tomáš jsem nakonec zůstal jen já, kdo ještě stránky a téma Liaz nějakým způsobem rozvíjí. Do značné míry je to dáno tím, že pořád dělám na našich veteránech a pohybuji se v komunitě majitelů historických náklaďáků z různých koutů naší vlasti i jejich fanoušků, pořád potkávám nové lidi co se kolem nich motají a celé mě to pořád hodně baví.

Před nějakými šesti nebo sedmi lety byl rozvoj webu v plném proudu. Hecovali jsme se s Davidem z liaz.cz a předháněli se kdo bude aktualizovat web častěji a zajímavějšími informacemi. Liaz je ale, nic naplat, omezené téma a tak časem oběma webům prostě došla šťáva. Hlavní témata jsou zpracovaná, Liazů na silnicích výrazně ubylo a tak už není zdaleka tolik příležitostí nafotit něco nového a místo vysedávání u internetu je, podle mě, lepší historii Liazu studovat z knížek Karla Václavíka. Pořádat Liaz fest je dneska v podstatě nemožná věc, zrenovovaných Liazů je zase ještě pořád málo na nějakou společnou akci a tak není moc témat, kterým by bylo možné se věnovat. Tak je to už několik let, kdy stránky stojí na místě a myslím si, že to tak ještě dlouho bude.

Bez ohledu na to jsou tu ale stránky pořád jako alternativní zdroj, kde je možné se o Liazu dovědět alespoň ty základní informace. Tím, že jsem stránky dlouhé roky nijak neaktualizoval, jsou určitě mnohé sekce a témata neaktuální. Rád bych, aby taková místa postupně zmizela a zůstalo to hlavní jádro webu, které se věnuje Liazu a jeho historii, což je téma, které je aktuální stále.

Honza Rosecký, 25.9.2014

************************************************

Tyto stránky by nevznikly a nefungovaly bez Ondřeje Zinka a po dlouhou dobu existence taky Tomáše Zámostného. Na tomto místě bychom rádi poděkovali všem našim spolupracovníkům a lidem, kteří se podíleli na přísunu informací, jmenovitě: Juraj Hlaváč, Zdeněk Rybín, Martin Dvořák, Krojcík, Petr Sychra, Petr Landa, Maroš Kliment, Daniel Kühn, Luděk Augustin, Hynek Obroučka, mc.cvok. (Pokud by zde mělo být vaše jméno, určitě se mi ozvěte a já to napravím!)
Díky vám všem!

************************************************

Tato stránka je dílem fanoušků vozidel značky Liaz. www.liaztrucks.com/www.liaznavdy.cz jsou nekomerční stránky věnované historii značky Liaz. Nejsme vlastníkem ochranné známky Liaz, neobchodujeme s vozidly Liaz, nenabízíme náhradní díly ani nová vozidla. Žádný z materiálů uveřejněných na této stránce nemá za účel poškodit žádnou ze zde zmíněných značek a společností.