Liaz navždy!
Stará Liazka rezaví, stará láska nikoli...

:: Menu ::

» Home
» O Liazu
» Prospekty
» ČSAD
» Naše Liazy
» Události
» O nás


:: Novinky ::

24.září 2014 Uklizeno v sekci Naše Liazy...

Nová kniha o historii vozidel Škoda Liaz

11.10.2010

Vážení přátelé,

Je mým potěšením, že Vás mohu v podstatě jako první oficiálně informovat o této významné události. Dlouhou o této skutečnosti vědělo pouze pár vyvolených, ale dnes již není co tajit a proto mohu nahlas říci: Je jen krátce před vydáním knihy, která je pro nás Liazáky zcela přelomová. Jde o první díl (z předpokládané dvoudílné) série věnované historii nákladních automobilů Škoda Liaz po roce 1945. Jejím autorem je Karel Václavík s otcem Ing.Karlem Václavíkem. Tito dva pravověrní Liazáci vám na stranách svého díla předkládají ucelené a podrobné informace o historii naší oblíbené značky, které nemají obdoby a jen těžko se někdy dočkáte v tomto oboru něčeho lepšího.

Pro představu přikládám pár náhledů z knihy......a dodám ještě pár praktických informací. První díl knihy má více než 350 stran a obsahuje přes 850 kvalitních fotografií a nákresů a informací, z nichž velká část nebyla v podstatě nikde publikována. Jednoduše řečeno, na stránkách této knihy (a později dalšího dílu, který se bude věnovat druhé polovině historie této značky) najdete více než je na obou liazáckých webech a zbytku internetu dohromady. Ani v žádných knihách tolik nenajdete. Knihu jsem v ruce ještě neměl (nakonec, ani sám autor ještě neměl tu možnost), nicméně měl jsem tu čest mít v ruce předběžné vydání a mohu tedy říci, že jde o materiál více než exkluzivní. A poněvadž jsem měl možnost prohlédnout si i část stran z druhého vydání, věřte mi, přátelé, máte se na co těšit!

Prodejní cena je symbolických 706,- Kč , poprvé se bude prodávat v sobotu 16.10.2010 při křtu v Muzeu Výtopna Zdice. Křest bude v sobotu v 11:00!(Že by snad druhé vydání stálo pouhých 400,- nebo snad dokonce jen 330,- ? :o) )

Knihu lze už objednávat na e-mailu saxi-doprava@seznam.cz, při posílání knihy poštou je potřeba počítat s balným a ev. poplatkem za dobírku podle dohody způsobu platby.

Pozor! Náklad knihy je pouhý 1000 ks! Kdo nekoupí hned, nekoupí už nikdy. A kdo knihu nebude mít doma, jako by nežil.

28.10.2010

Křest knihy 16.10.2010